Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.Učivo čiernej mágie

 

*Dnes keď si vošiel/a do triedy cez portál tak si sa objavil/a v miestnosti v ktorej horela podlaha modrým plameňom. Nikde nikoho a ty nevieš čo sa deje si úplne sám/a  a dúfaš, že si nič nezmeškal/a, keď tu sa v tom objavil profesor a začal sa len tak rozohňovať na niečo čo stálo vedľa neho. Ten tvor je vysoký tak asi 50cm a je celý šupinatý a červený pripomína malého čertíka ba dokonca sa tak aj škerí. Profesor stále niečo hľadá, neustále sa rozohňuje a prehrabuje sa v papieroch čo mu pred nedávnom úhľadne ležali na stole.* Kam som to len dal *skríkol profesor na čertíka* do kelu čo si za strážcu keď stratíš pomaly aj sám seba * profesor sa prudko otočil k tebe a s úsmevom na tvári ťa požiadal aby si si sadla/ol * prepáč ale dnes mám deň debil neviem čo sa v škole deje ale akosi mi miznú veci priamo zo stola, inač aby ti bolo jasne toto je jeden z najnižších démonov slúžia ako strážcovia a špióni ale tento akosi zlyhal * dodal profesor a mávol na diablika aby sa pratal kade ľahšie.*  Tak a je fuč dúfam že ti nevadí že začnem neskôr? Musím si tu ešte upratať kým príde ten ostatok * a ukazujúc na kopu papierov po zemi a stole mávol rukami a papiere sa usporiadali do úhľadných stĺpčekov ako boli pôvodne. Postupne sa začala učebňa plniť žiakmi a profesor sa snažil tváriť milo aby mohol začať obvyklým spôsobom.*

 
Tak teda vitajte všetci na druhej hodine tohto ročníka vopred sa vám všetkým ospravedlňujem  za to že nemáme hodín tak veľa a že ich máme len zriedka ale mám mnoho práce popri škole sa totiž našiel staroveký cintorín po ktorom sa pohybuje až nezdravé množstvo mŕtvol, tak tiež sa nám po Mezzarthyse pohybujú aj nejaký upíry a podobný nemŕtvy bodrel.

 
*dodal s úsmevom profesor*   

 
 Tak teda dnes sa vydáme na ten cintorín a ukážem vám ako likvidovať tieto neškodné potvory

        

*profesor mávol rukou a objavil sa portál z modrých plameňov. Profesor vstúpil ako prvý a žiaci hneď za ním. Objavil/a si sa na cintoríne ale niečo ti tam nesedí a to že keď si šla/iel na hodinu tak bol deň a tu je noc. Všetko naokolo vzbudzuje strach a zlý pocit že sa niečo stane. Profesor sa otočil vašim smerom a s úsmevom povie* vitajte na cintoríne toto miesto je ako raj pre nekromanciu, predpokladám že netreba hovoriť že si máte dávať pozor na otvorene hroby. * profesor nestihol ani riadne  dopovedať a už ho za nohu držal kostlivec a márne sa snažil ho stiahnuť za sebou do hrobu. Profesor len švihol nohou a odtrhol kostlivcovi ruku tá mu ale bohužiaľ ostala pevne uchytená okolo nohy*

 
Smiešne, čo !?  Tak aby ste vedeli ako sa ubrániť pred týmito potvorami poviem vám jednu vec a to že nemŕtvy tohto typu teda kostlivci neznášajú mágiu síce ich veľmi priťahuje ale to len preto že pomocou nej boli opäť prinavrátený na tento svet. Chcem po vás aby ste si každý zabili čo to trepem zničili aspoň troch kostlivcov. Keď s nimi budete hotový tak sa stretneme tam pri tom strome * povedal profesor ukazujúc na stáročný dub uprostred cintorínu*

 
* ako to profesor dopovedal tak sa z hrobov začali vynárať kostlivci a pomaly vás začínajú obkľučovať, profesor ešte vždy tak trochu rozčúlene hľadel na kostlivcov až nakoniec vyvolal veľkú tlakovú vlnu ktorá zmietla ich staré kosti späť tam kam patria ale to ich nezastavilo začali sa totiž prebúdzať ďalšie kostry ale tento krát sa objavil aj jeden muž zahalený v čiernom plášti s palicou poskladanou z kostí. Hneď na prvý pohľad bolo jasné že je to nekromancer ktorému patria tieto kostry.*            

 
Dobre deti dohodneme sa vy sa postarajte o kostlivcov ja sa postarám o toho zlodeja mŕtvol

 
*rozbehol sa za ním a vám ostáva len jedno všetkými prostriedkami zničiť kostlivcov okolo vás. Medzi tým ako si zničil/a druhého kostlivca tak si si stihla/ol všimnúť ako bojuje profesor s nekromancerom, bojovali necelú minútu a bolo po všetkom kostlivci sa rozpadli a nad cintorínom sa rozjasnilo zapadajúce slnko*

 
Dobre poberieme sa späť do triedy predsa len je už večer a nechcem aby ste zbytočne ponocovali *ako obvykle mávol rukou a objavil sa portál do triedy*

 
Sem mi napíš akým spôsob si zabil/a kostlivcov (aspoň dvoch) a ak máš nejaké otázky tak ich tam tiež pridaj* s úsmevom sa profesor zahalil do plášťa a zmizol ako vrana vo oknom*      

!vml]-->