Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. hodina čiernej mágie

 

* Keď vchádzaš do učebne vidíš, že je tu akosi prázdno, pomaly sa teda posadíš a čakáš na príchod profesora. Profesor sa ako vždy z ničoho nič objavil za svojím učiteľským stolom a vyzerá celkom pobavene. Pousmeje sa a potichu prehovorí.*

 

Tak milý žiaci ako ste si už určite stihli všimnúť v škole je otvorená nová miestnosť, ktorá sa volá Bojová aréna. v podstate je iba na vás či sa budete zúčastňovať súbojov, ale ja osobne by som vás chcel požiadať aby ste aspoň raz každý skúsili skutočný boj v aréne. Podľa toho ako budete bojovať proti oponentom vám budem prideľovať body ale pokiaľ vaše boje budú chabé a budú robiť hanbu čiernej mágii budem body aj strhávať.

 

*Tieto slová vyvolali medzi žiakmi menší rozruch.*

 

 Ticho prosím! Na dnešnej hodine vás naučím ako koncentrovať vašu vnútornú energiu aby ste ju vedeli použiť v podobe menších výbojov či energických gulí. Pozor nie každý dokáže túto praktiku využitia svojej energie dotiahnuť až do sformovania výboja či gule.

 

*Profesor len luskol prstami a po tabuli sa začali písať písmená, ktoré označovali názov dnešného učiva: Výboje a Energické gule*

 

Učivo

 

Základom každej magickej práce je hlboká koncentrácia svojej mentálnej sily. Až po dokonalej koncentrácii dokážete svoju myseľ sformovať do v tomto prípade výboju či en. gule. Koncentračne cvičenia sú všetky založené na jednom základe a to je obyčajné sústredenie na predmet ktorý má byť prenesený z vášho vnútra do fyzickej podoby. Takže momentálne zabudnite na všetky svoje problémy a iné starosti a pokúste sa vyprázdniť svoju myseľ. Pýtate sa ako jednoducho ignorujte všetky vnútorne pocity a myšlienky a sústreďte sa na to že vás obklopuje ničota. Tak dobre a tras sa sústreďte na svoju vnútornú energiu a pokúste sa ju sformovať do malej guľky, pokiaľ je to na vás až priveľmi náročné nezúfajte pod silou tréningu to iste zvládnete.

 

* Zrazu vidíte iba ako jeden zo žiakov švihol rukami a vyletela z nich malinká modrá guľka, ktorá letela priamo na dievča oproti. Profesor len jemne mávol rukou a guľka sa rozletela na malinké lupienky. Takže to vyzeralo akoby dievča niekto obsypal lupienkami margarétok. Dievča sa len otočilo aby prišlo na to čo to malo vlastne znamenať a zazrelo červenú tvár chlapca, ktorý sa od strachu skoro zosypal.*

 

Pomaly chlapče na skúšanie vašich schopností príde čas neskôr teraz sa len koncentrujte a nič iné nerobte!

 

 

Pokiaľ vám aj po opakovaných pokusoch nejde vytvoriť en. guľa tak sa radšej zamerajte na tvorbu výbojov. Je to v podstate rovnaké využitie energie ale o čosi menej náročné. Nesmiete zabudnúť, že na takto mocné praktiky si treba dávať pozor, pretože guľa o polomere 6cm môže mať rovnakú silu ako guľa o priemere 20cm. Záleží len na vašej koncentrácii. Čím viac sa sústredíte na zhromažďovanie energie z vášho vnútra tým väčšiu silu bude mať vytvorená guľa či výboj. Taktiež by ste si mali uvedomiť, že je celkom jednoduchšie čarovať bez emócii ako s nimi, pretože pokiaľ máte hnev a snažíte sa koncentrovať stojí to mnoho námahy a taktiež času a ten v boji bohužiaľ nemáte. Využívanie emócii v boji sa naučím neskôr teraz to robte bez emócii pretože emočná mágia je nevyspytateľná ( mágia pri ktorej sa používa emočný základ ) a dokáže byť až smrteľne nebezpečná!!!

 

*Touto vetou text na tabuli skončil a profesor sa pomaly postavil, niektorý žiaci si mysleli, že je už koniec hodiny a tak sa postavili tiež*

 

Nie, nie prosím seďte ďalej, urobím len pár zmien v učebni.

 

*Ako povedal tak sa aj stalo. Niektorý žiaci hľadeli na profesora s nemým úžasom. Niektorý si to ani nestihli všimnúť. Odrazu ste sa všetci ocitli v miestnosti plnej malinký terčíkov. Niektoré sa pohybovali niektoré nie.*

 

Tak a teraz je vašou úlohou predviesť aké sú vaše schopnosti a pokúste sa zasiahnuť každý jeden pohyblivý a jeden pevný terč. Môžete začať prosím ale postupne samozrejme. Ale najprv vám ukážem ako si to predstavujem.

 

* profesor predstúpil pred skupinku žiakov a bez mihnutia oka mu v sekunde vyletela z ruky ohnivá guľa a s veľkým efektom zasiahla najbližší pohyblivý terč, ktorý sa po zásahu pochopiteľne rozsypal na množstvo triesok. Profesor švihol druhý krát zápästím a tento krát mu z ruky vyletela modrá guľa, ktorá svojím preletom značne ochladila okolie a zasiahla svoj cieľ, ktorý v tom okamihu zmrzol.*

 

Tak žiaci a takto si to predstavujem samozrejme, že neočakávam platné pokusy hneď na prvý krát a taktiež nečakám od vás že zvládnete fireball alebo freezeball ( ohnivá a ľadová guľa ). Podľa kvality zásahu a sily vašej en gule či výboja budete ohodnotený. Môžete sa do toho pustiť.  

 

*profesor sa opäť pohodlne usadí a očakáva, že sa aspoň polovici podarí správne koncentrovať svoju vnútornú silu*   

Do predmetu píšte svoje meno ročník a látku.